הקשר שבין מפת אתר לפנדה והראשוניות של התוכן באתר שלכם

29 אפריל 2015

הקשר שבין מפת אתר לפנדה והראשוניות של התוכן באתר שלכם

הקשר שבין מפת אתר לפנדה והראשוניות של התוכן באתר שלכם

כמעט כל מי שספג את נחת זרועו של אלגוריתם פנדה, יודע שלפעמיים האלגוריתם הביא לכך שאתר אשר פרסם את אותו התוכן שבאתר שלנו, בין אם שבהסכמה (סינדיקציה) ואם בין שלא בהסכמה, מופיע לפנינו בתוצאות למרות שהתוכן פורסם לראשונה אצלנו! במקרים החמורים יותר, האתר שלנו עשוי לא להופיע כלל או להופיע במקום לא ריאלי.

בפועל, תג הקוניקל שהציגה גוגל ביחד עם מנועי חיפוש אחרים היה אמור לפתור את הבעיה, אבל המציאות מראה שלפעמיים זה לא מספיק. יתרה מזאת, אם אתר העתיק מאיתנו תוכן ללא אישור, אנחנו לא יכולים לקוות שמי שהעתיק את התוכן היה מספיק טיפש כדי להעתיק גם את תג הקנוניקל שמפנה אלינו... (ולמעשה בהעתקה ויזואלית של התוכן מתוך האתר עצמו, התג הזה גם לא יעבור).

במקרה זה, אנחנו יכולים לקחת מקדם ביטחון נוסף באמצעות שימוש במפת אר : מפת אתר נסרקת בתדירות המתאימה לקצב השינויים בקובץ, כך שאם למשל אנחנו מעדכנים את האתר כל יום, הקובץ ייסרק בתדירות גבוהה מאוד. באופן זה, אנחנו יכולים למנוע מצב שבו האתר המעתיק נסרק לפנינו בגלל שלו יש מפת אתר ולנו אין...

כיצד יוצרים מפת אתר?

אם יש לכם מערכת ניהול תוכן כמו למשל Wordpress, אתם יכולים להשתמש ב - Yoast. אם אין במערכת הניהול שלכם אפשרות ליצירת מפת אתר דינמית, תצטרכו ליצור מפת אתר ידנית או סקריפט שיוצר אותה. האפשרות השנייה היא המועדפת על מנת שלא תצטרכו גם לעדכן את המפה ידנית. אם יש באתר שלכם יותר מ – 50,000 עמודים, תצטרכו גם ליצור בעבורה כמה אינדקסים כדי שהיא תיסרק ביעילות.

לאחר שמפת האתר מוכנה, תצטרכו גם לשלוח אותה לכלי מנהלי האתרים. השתמשו בקישור הזה, אבל וודאו קודם שאתם מחוברים לחשבון הנכון בגוגל.

כמו כן, יש לציין שמלבד מפת אתר לעמודים, יש גם מפת אתר עבור וידאו, עמודים המותאמים לסלולר ואפילו תמונות. לדוגמה, אם אתם מפרסמים סרטון גם בנגן וידאו פנימי באתר שלכם וגם ביו-טיוב, רק באמצעות מפת אתר תוכלו להיות בטוחים שיש לסרטון המקורי את הסיכוי הטוב ביותר להופיע בתוצאות במקום גבוה (למרות שלא ניתן להבטיח זאת עקב החיבה של גוגל לאתרי וידאו גדולים...).

SEO, פנדה, Sitemap
רוצה להתקדם? צור קשר