עדכוני גוגל לשנת 2013

26 פברואר 2014

עדכוני אלגוריתם משמעותיים בגוגל לשנת 2013

מרץ 14 - פנדה הופך לחלק מהאלגוריתם הראשי של גוגל

גוגל הכריזה שהעדכון ה - 25 של פנדה יהיה העדכון האחרון עליו היא תודיע באופן רשמי ומעכשיו פנדה יוטמע לתוך האלגוריתם הראשי של גוגל.

9 במאי  - עדכון לא ידוע של גוגל

העדכון המסתורי גרם לירידה בתנועה של אתרים רבים ללא אישור רשמי של גוגל, ועל כן השינוי כונה "פנטום".

21 במאי - עדכון צפיפות דומיינים

גוגל איזנה מחדש את צפיפות הדומיינים בעמודים 2 ומטה של התוצאות כך שמקרים בהם העמודים הללו היו מלאים בתוצאות מאותו דומיין הפכו להיות נפוצים פחות.

מאי 22 - פנדה 2.0 (4 בספירה הכוללת)

לטענת גוגל, מדובר בגרסה משופרת של פינגווין, אבל בשטח התוצאות לא היו מאוד חד משמעיות וההנחה הייתה שהעדכון נועד לטפל באתרים השונים ברמת העמוד עצמו.

11 ביוני - עדכון "הלוואות מהיום להיום" (Payday Loan)

העדכון נקרא על שם אחת השאילתות בעלות אחוז הספאם הגבוה ביותר בגוגל אנגליה ונועד לטפל ספציפית בנישות בעלי אחוזי ספאם גבוהים.  לפי מאט קאטס, מדובר בעדכון מתמשך שהתוצאות שלו היו אמורות להיות מורגשות גם חודשיים קדימה.

19 ביולי - גרף הידע מתרחב

השינוי גרם ליותר שאילתות להחזיר תוצאות עם מידע מגרף הידע (כמעט פי שניים). מכמה דגימות של אתר MOZ, נראה שהיה מדובר בעיקר במותגים מוכרים כמו ניו בלאנס וקאסיו.

6 באוגוסט - מאמרי עומק

מדובר בעדכון ששינה מעט את התצוגה של תוצאות חדשותיות עם תמונה לא רק של הכתבה עצמה, אלא גם לוגו וקישור לאתר שפרסם אותה. לעיתים הוצגו גם כתבות דומות מתחת לכתבה הראשית ממקורות נוספים.

20 באוגוסט - עדכון Hummingbird

מדובר בעדכון שאומת רק בדיעבד (סוף ספטמבר). למרות קנה המידה הגדול שלו, עד עכשיו לא ממש ברור מה היה אופיו למעט העובדה שהוא שיפר את היכולות הסמנטיות של גוגל לענות על שאלות בשפה טבעית.

17 בדצמבר - עדכון גדול ולא ברור

למרות שגוגל בדרך כלל נמנעת מביצוע שינויים חדים באלגוריתם בתקופות החגים על מנת לא לפגוע במכירות של אתרים בתקופת הקניות הלוהטת ביותר בשנה, המדדים השונים הראו שינויים רבים בשאילתות בתאריך הנ"ל (שהיה קרוב למדי לכריסמס). ייתכן שחלק מהעדכון נגע לדומיינים בעלי התאמה חלקית למילות מפתח (Partial Matching Domains).

19 בדצמבר - סינון של תוצאות Authorship

במהלך חודש דצמבר, בערך כ - 15% מן התוצאות שהציגו את פרטי הכותב נעלמו לאחר שגוגל החליטה לסנן תוצאות באיכות נמוכה יחסית באמצעות ניתוח מדדים שונים של סמכותיות הכותב.

רוצה להתקדם? צור קשר