מדוע להוסיף עסק לגוגל מפות

כיצד מוסיפים עסק ל Google Maps

גוגל מפות פותח ע"י שני אחים דנים (לארס ויינס ראסמוסן) בחברה האוסטרלית "Where 2 Technologies". התוכנה תוכננה בהתחלה להיות תוכנה להורדה, אולם התכנית שונתה והחברה הפכה את המוצר למוצר אינטרנטי מלא אשר מתממשק למערכת של גוגל.
באוקטובר 2004 גוגל רכשה את המוצר והפכה אותו לאפליקציית הרשת שאנו מכירים היום.
כיום משתמשים כמיליארד אנשים כל חודש בשירות המפות של גוגל בין אם זה במחשב הביתי, לפטופ או בסלולר.
עקב השימוש הרב, השירות הואו אמצעי פרסום גדול וחינמי לעסקים המאפשר חשיפה גדולה בעלת סיכוי המרה גבוה והפיכת המשתמש ללקוח.
סיבה נוספת היא שכתוצאה מהשינויים שעושה גוגל בהצגת תוצאות החיפוש, בחיפושים שונים של ביטויים, מופיעות תוצאות של מפות לפני התוצאות האורגניות.

אז כיצד להוסיף את העסק שלי למפות?

  1. מתחילים - כנכנסים לכתובת הזו google places for business
  2. בדיקה מקדימה - מכניסים מספר טלפון כדי לבדוק שלא נרשמתם כבר בעבר או שגוגל רשם את בית העסק שלכם אוטומטית.
  3. פרטים - מזינים את פרטי העסק (מומלץ למלא בשם העסק ובתיאור את הביטויים שתרצו שבהם ימצאו אתכם בתוצאות החיפוש). כדאי להוסיף תמונות, שעות פתיחה וכמה שיותר פרטים על העסק. בנוסף לזכור למלא את כתובת האתר, אימייל וכל אמצעי יצירת קשר אחר.
  4. אימות - על מנת לוודא שהעסק אכן קיים, גוגל מבצעת אימות. בארץ, האימות יכול להתבצע על ידי טלפון או גלויה בדואר. בטלפון, מתקשרים ומענה קולי מקריא קוד של 6 ספרות. בגלויה הקוד מגיע בדואר לכתובת שהוכנסה.
  5. לאחר שתזינו את הקוד אימות, בד"כ העסק יהיה במצב סקירה ולאחר שבוע-שבועיים יהפוך לפעיל. ברגע שהעסק פעיל הוא מופיע במפות של גוגל.
  6. ביקורות - מומלץ לבקש מלקוחות להשאיר ביקורות/reviews על העסק בממשק של המפות כדי להקל על הגולשים על הבחירה וכמובן לשפר את הנראות בתוצאות החיפוש.רוצה להתקדם? צור קשר