איך לבנות קמפיין מוצלח בפייסבוק

איך לבנות קמפיין מוצלח בפייסבוק
25 יולי 2016

שלבים וטיפים להקמת קמפיין ראשון בפייסבוק

בניית קמפיין מוצלח בפייסבוק צריכה לשלב בין שימוש בכלים השונים של פייסבוק בצורה חכמה ובין הגדרה ומדידה מדויקת של היעדים והמטרות אותן הצבנו לעצמנו במהלך הקמפיין.

שלב ראשון – בחירת היעד העיקרי שלנו:

בשלב זה, לאחר שלחצנו על יצירת מודעה, נצטרך לבחור מהי בעצם מטרת הקמפיין שלנו – האם לקדם את הדף שלנו, להשיג יותר צפיות בסרטונים, לשלוח אנשים לאתר שלנו או אולי להשיג יותר המרות לאתר שלנו. כמובן שהבחירה במטרה המתאימה ביותר משתנה מעסק לעסק. לדוגמה, מי שמתבסס בעיקר על תנועה מאתר האינטרנט שלו, אולי ירצה דווקא לחזק את הדף שלו כדי להגיע לקהלי יעד חדשים. לעומת זאת, צלמים אולי ירצו להשתמש בסרטונים כדי להציג את העבודות שלהם וכך הלאה...

הגדרת יעד בקמפיין פייסבוק

בשלב הבא ניתן שם למסע הפרסום. חשוב לשים לב שזהו לא שם המודעה, אלה שם כולל למסע הפרסום שיכול לכלול מספר מודעות. חשוב לתת שם משמעותי וייחודי שיבדיל את מסע הפרסום ממסעות פרסום אחרים :

שם קמפיין בפייסבוק

שלב שני –קהל היעד

בשלב זה נבחר את קהל היעד (משותף לכל סוגי המודעות). נוכל לבחור בין קהל יעד מותאם אישית שכבר מכיר את העסק שלנו לבין יצירת קהל יעד חדש על סמך פרטים דמוגרפים ותחומי עניין.

קהל יעד בפייסבוק

במקרה שלנו, הדף משויך לאתר בתחום העסקים המקומיים ולכן בחרנו ברדיוס של 40 ק"מ מהיישוב זכרון יעקב ובחרנו בתחומי עניין של מי שאוהב אתרי אינטרנט וגם אוהב נסיעות


מיקוד קהל בפייסבוק

כמו כן, נוכל להגדיר את סוג ההתקשרות – במקרה שלנו, לא לפרסם למי שכבר אוהב את הדף שלנו. נוכל גם לפרסם רק לחברים של מי שכבר אוהב את הדף שלנו. הסוג הספציפי של ההתקשרות משתנה לפי המטרה אותה בחרנו בשלב הראשון

התקשרויות - הגדרת קהל

שלב שלישי – הגדרת מיקומים ותקציב

בשלב זה נבחר את המיקומים ואת התקציב. עבור רוב סוגי המודעות, כל המיקומים יהיו זמינים, אבל עבור סוגי מודעות מסוימות כמו למשל מודעות השולחות אנשים לאתר האינטרנט שלנו והן גם מודעות קרוסלה (בהן יש תמונות או סרטונים מתחלפים), אי אפשר לבחור את הטור השמאלי במחשב שולחני.

לבסוף, נבחר את התקציב שלנו ליום. בפייסבוק אפשר להשיג חשיפה יפה למודעה גם עם תקציב נמוך יחסית ולכן לא חייבים לבזבז סכומי כסף גדולים כבר בתחילת הקמפיין.

הגדרת מיקומים ותקציב בפייסבוק

תחת אפשרויות מתקדמות נוכל לשנות גם את מודל החיוב והאם הצעת המחיר תהיה ידנית או אוטומטית. בהצעה אוטומטית האלגוריתם של פייסבוק בוחר אוטומטית כמה נשלם עבור כל פעולה (במקרה שלנו סימון אהבתי לדף) במסגרת התקציב היומי ואילו בהצעה ידנית אנחנו בוחרים זאת.

מבחינת מודל החיוב, בדרך כלל נוכל לבחור בין מודל של חשיפה ל – 1000 הופעות לבין מודל של חיוב כל פעם שמישהו לוחץ על המודעה  או מבצע פעולה מסוימת. מודל של חשיפה בדרך כלל יביא לפחות קליקים בעלות נמוכה יותר לכל קליק, ואילו מודל לפי לחיצה יביא יותר קליקים במחיר גבוה יותר. לכן מודל של חשיפה מתאים למי שהתקציב שלו מוגבל יותר.

הגדרות מתקדמות בקמפיין פייסבוק

שלב אחרון – הקריאיטיב

בשלב זה נבנה את הקריאטיב של המודעה – נבחר תמונות וסרטונים ונוסיף טקסט. שלב זה משתנה מאוד ממודעה למודעה ולכן לא נוכל להציג כאן את כל האפשרויות, למרות שבדרך כלל חלק זה ברור מאליו.

קריאייטיב - בניית מודעות בפייסבוק

כעת נוכל ללחוץ על "בצע הזמנה" בתחתית המסך כדי שסדרת המודעות שלנו תתחיל לרוץ.

טיפים לבנייה מוצלחת של מודעות

כעת, לאחר שהבנו כיצד מריצים קמפיין בסיסי בפייסבוק, הגיע הזמן לכמה טיפים נוספים שיעזרו לנו לבצע מיטוב של הקמפיין. חשוב להדגיש שאת כל הפעולות כאן ניתן לבצע ללא כלים חיצונים.

מיצוי נקודות החוזק של המותג – חשוב מאוד להבין מהן נקודות החוזק של המותג ומה הוא הערך המוסף שהוא נותן ללקוח ולשלב אותם בתוך המודעות. בדרך כלל נקודה אחת לא מספיקה ויש למצוא לפחות שלוש או חמש כאלו.

תמונות וכותרות – חשוב להשתמש בתמונות וכותרות עם נפח שיהיו הן ייצוגיות, אבל גם ימשכו את קהל היעד ללחוץ על המודעה. בשלב זה נשתמש בנקודות החוזק שמצאנו בשלב הקודם ונוסיף גם קריאה לפעולה.

שימוש בלוגו הוא בסדר גמור כל עוד הלוגו אומר משהו למשתמש והוא מוכר מספיק. אם זה לא המצב, עדיף להשתמש בתמונה אחרת, למשל, תמונות של בני אדם. (אבל לא תמונות שנלקחו ממאגרי תמונות וברור שהן כאלו).

מבחינה טכנית, רצוי להשתמש בתמונות בצבעים המנוגדים לצבעים של פייסבוק, כלומר לא לבחור בתמונות בצבעי כחול ולבן.

גוף המודעה – בגוף המודעה נציג את עצמנו, מה אנחנו עושים ולמה כדאי לבחור דווקא בנו. חשוב לדעת שיש רק 90 תווים למטרה זו, כך שלא כדאי להתחיל לספר סיפורים, אלא להתמקד בעיקר.

תקציב – משתמשים מתקדמים יכולים לתת הצעת מחיר ידנית ולעקוב אחרי הקרבה בין העלות הממוצעת לפעולה או קליק (CPC) לבין העלות המקסימאלית לכל פעולה. אם רואים שיש הבדל ניכר בין השניים, ברוב המקרים ניתן יהיה לקבל את אותו מספר לחיצות בפחות כסף על ידי הורדת התקציב המקסימאלי לסכום הקרוב יותר ל - CPC.

ניסוי וטעייה – בכל מה שקשור לסגמנטציה של המודעה לקהלי יעד שונים, בדיקה כיצד תקציבים שונים משפיעים על אחוזי הלחיצה (CTR) ופורמטים שונים של מודעות, חשוב להשתמש במודל של ניסוי וטעייה. מכיוון שפייסבוק לא מאפשרת לעשות  A/B Testing באופן אוטומטי, הדרך הכי טובה לעשות זאת היא באמצעות יצירת כמה מודעות עם פנייה לקהלים שונים בתקציבים שונים בכמה פורמטים והשוואת התוצאות בין המודעות השונות (ראו גם בחלק הבא).

תחרות עם מפרסמים אחרים – ככל שפונים למכנה המשותף הרחב ביותר, כך הפרסום יעשה יקר יותר והמחיר לכל קליק יעלה. זוהי עוד סיבה לכך שכדאי מאוד לבצע סגמנטציה כמו שצריך. מעבר לכך, ככל שלמודעה יש ציון איכות גבוה יותר, כלומר היסטוריה מוצלחת יותר של מדדים כמו ה – CTR, כך הסיכוי שלה לזכות במכירה הפומבית מול מפרסמים אחרים עולה והמחיר שישולם עבורה (לפי המודל שבחרנו) יהיה נמוך יותר. מסיבה זו, חשוב להשקיע בכל מודעה על מנת שהביצועים שלה יהיו כמה שיותר טובים ולעקוב אחר המודעות עם הביצועים הנמוכים יותר על מנת לשפר אותן.

אופטימיזציה פנימית – מסתבר שפייסבוק מבצעת גם אופטימיזציה פנימית וגורמת למודעות עם CTR נמוך יותר להופיע פחות או לא להופיע כלל. כדי לעקוף את המגבלה הזו, אפשר לשים פחות מודעות בכל קמפיין (בתחילת כל יצירת מודעה בוחרים האם לשים אותה בקמפיין חדש או בקמפיין קיים) וכך ייקח לפייסבוק יותר זמן לתת למודעה ציון איכות ולהחליט על הגורל שלה...

PPC, Facebook Ads
רוצה להתקדם? צור קשר